عوامل بسیاری در تعیین تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ وجود دارد.ساعت های آنالوگ و دیجیتال شباهت های و تفاوت های زیای باهم دارند که اجازه دهید در این مقاله ساعت های مچی دیجیتال و آنالوگ را در چند زمینه اصلی مقایسه کنیم.

دقت ساعت مچی به چه مواردی بستگی دارد؟

دقت ساعت بستگی به حرکت داخلی ساعت دارد، که ساعت را اجرا و زمان را حفظ میکند. بسته به نوع ساعت میتوان از باتری( با استفاده از حرکت کوارتز) یا مکانیکی( یعنی با استفاده از سیم پیچ دستی یا حرکت اتوماتیک) استفاده کرد. از آنجا که تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ در نحوه نمایش زمان است (و هیچ ارتباطی با مکانیزم های داخلی ندارد)، هر دو ساعت آنالوگ و دیجیتال می توانند از حرکات کوارتز یا حرکات مکانیکی برای ذخیره ساعت و حفظ زمان استفاده کنند. بنابراین، از آنجا که هر دو نوع ساعت می توانند از انواع مشابهی از حرکات داخلی برای حفظ زمان استفاده کنند، هر دو به اندازه یکدیگر دقیق هستند.

به طور کلی به ساعت هایی که در صفحه ی خود از عقربه استفاده کردند به آن ها ساعت آنالوگ و ساعت هایی که به شکل کامپیوتر مانند هستند ساعت دیجیتال میگویند.

در زمان قدیم بیشتر ساعت های مچی آنالوگ مورد استفاده  بودند ولی امروزه با پیشرفت علم بیشتر از ساعت دیجیتالی استفاده میشود

که به مراتب امکانات  بیشتری نسبت به ساعت آنالوگ برخوردار است و شیک تر و اسپرت تر است.

در واقع هر دو مدل  پر مخاطب بوده و مناسب استفاده برای تمام افراد می باشد ولی خب همیشه تفاوتی بین ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ بوده است.

برخی از مزایای تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ به شرح زیر است :

 

مزایای ساعت مچی عقربه ای :

  • دارای برندهای مختلف
  • دیگر نیاز به شارژ کردن ندارد و عمر بالایی دارد
  • کار با آن آسان است

 

مزایای ساعت مچی دیجیتالی :

  • ارتباط با دنیای تکنولوژی
  • امکان وصل به شدن به موبایل، لپ تاپ و …

 

استایل در ساعت مچی آنالوگ و دیجیتال :

یکی دیگر از تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ در استایل افراد است. که این یک موضوع ذهنی است.

به طور کلی، ساعتهای آنالوگ بیشتر از ساعتهای دیجیتالی دارای سبک کلاسیک هستند. به نظر می رسد که ساعت های آنالوگ با سبک کلاسیک خود بیشتر با موقعیت های شیک تر مناسب هستند. که به نظر شخصی خودم ساعتهای بامبینو Orient یک مثال عالی برای این مورد هستند. جذابیت سبک ساعت های دیجیتالی هنگامی ظاهر می شود که به ساعت های مقاوم و کاربردی نگاه می کنیم مانند ساعتهای Casio Pro-Trek یا G Shock، Casio A158. ساعتهای آنالوگ ممکن است سبک کلاسیک داشته باشند، اما ساعتهای دیجیتالی جذابیت یکپارچه با سیستم عامل را دارند.

 

یک سوال مهم

خب الان در این قسمت یک سوال بسیار مهم به ذهن میرسد که این است که ساعت های آنالوگ یا دیجیتال ؟ متاسفانه این سوال آسانی نیست هر دو ساعت آنالوگ و دیجیتال مزایا و معایب خود را دارند که در قسمت بالا به این موارد اشاره کردیم، و این بستگی به این دارد که دنبال چه چیزی هستید.

 

همانطور که در بالا  در قسمت تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ اشاره کردیم، ساعتهای آنالوگ در مورد سبک کلاسیک واقعا عالی هستند و ساعتهای آنالوگ مناسب این توانایی را دارند که با هر موقعیت یا لباسی که شما به آن توجه دارید مطابقت داشته باشد.

ساعت های دیجیتال از نظر عملکرد و ارزش پول بسیار جلوتر هستند. به احتمال زیاد، عملکردی که در ساعت دیجیتالی کاسیو 20 دلاری خواهید یافت بیشتر از ساعت مچی آنالوگ 1000 دلاری سوئیس خواهد بود. فقط هیچ رقابتی در این زمینه وجود ندارد.

بنابراین اگر به دنبال سبک کلاسیک هستید، احتمالاً آنالوگ بهترین انتخاب شما است. اگر به دنبال عملکرد هستید قطعا دیجیتالی  بهترین مورد است.

 

تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ از نظر محبوبیت:

بازهم این مورد برمیگردد به سلیقه و استایل هر شخص ولی هر دو مدل محبوبیت و طرافداران خودش را دارد.

اگر به پرفروش ترین ساعت های مردانه  و پرفروش ترین ساعت های زنانه در آمازون نگاه کنید، تعداد بسیار زیادی از ساعت های آنالوگ و دیجیتال در 100 مورد برتر وجود دارد، اگرچه در زمان نگارش این مقاله قطعاً تعداد بیشتری ساعت دیجیتال روی آن وجود داشت.

با این وجود، از نظر فروش کلی در سراسر جهان، هنوز هم ساعت های آنالوگ محبوب تر از ساعت های دیجیتال هستند. این مسئله مربوط به سبک آنالوگ نسبت به عملکرد دیجیتال است … و در حال حاضر سبک پیش رو است.

 

ساعت مچی آنالوگ یا دیجیتال، چطور؟

 

برای آن دسته از شما که نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا سبک کلاسیک ساعت مچی آنالوگ را می خواهید یا عملکرد ساعت دیجیتالی، پس خوش شانس هستید! به خودتان لطف کنید و نگاهی به ساعت های آنالوگ و دیجیتال سایت بیندازید و این مقاله تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ را با دقت بخوانید.

برای کسی که بهترین ها را در هر دو جهان می خواهد، واقعاً ارزش یک نگاه دقیق تر را دارد.

 

پرسش های متداول شما :

 

آیا ساعت های آنالوگ دقیق تر از ساعت های دیجیتال هستند؟ خیر. ساعتهای آنالوگ و دیجیتال هر دو می توانند با یک حرکت داخلی که معمولاً حرکات کوارتز با باتری تغذیه شوند و بنابراین دقت ساعتهای آنالوگ دقیقاً مشابه ساعتهای دیجیتال است.

 

آیا ساعتهای آنالوگ به باتری نیاز دارند؟ اگر یک ساعت آنالوگ با حرکت کوارتز تغذیه می شود، بله برای کار به باتری نیاز دارد. با این حال، اگر ساعت با یک حرکت مکانیکی (مانند سیم پیچ دستی یا اتوماتیک) تغذیه شود، نیازی به باتری ندارد.

 

سخن پایانی :

با مواردی که عرض شد در بابت تفاوت ساعت مچی دیجیتال با آنالوگ، امیدوارم بتوانید خرید آسان تری انجام دهید.

شما میتوانید برای خرید از فروشگاه اینترنتی ایران تایم کو برای انواع ساعت مچی آنالوگ و دیجیتالی دیدن فرمایید.

لطفا با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *